+ 420 777 604 377 info@bzlab.cz

Odborné hodnocení

Odborné hodnocení provádíme u faktorů lokální svalová zátěž, celková fyzická zátěž a pracovní poloha.
Odborné hodnocení lokální svalové zátěže provádíme metodou integrované elektromyografie doplněné o orientační hodnoty počtů pohybů rukou a předloktí horních končetin. Výstupem odborného hodnocení lokální svalové zátěže jsou orientační hodnoty vynakládaných svalových sil předloktí horních končetin a údaje o počtech pohybů rukou a předloktí horních končetin. V případě jednoznačně nerizikové práce z hlediska lokální svalové zátěže doporučíme zařazení do kategorie 2. V případě nejednoznačného výsledku odborného hodnocení/jednoznačně rizikové práce stanovíme nutnost provedení autorizovaného měření lokální svalové zátěže.
Odborné hodnocení celkové fyzické zátěže provádíme metodou monitorování srdeční frekvence doplněné o zhodnocení ruční manipulaci s břemeny. Výstupem odborného hodnocení celkové fyzické zátěže jsou orientační hodnoty srdeční frekvence a údaje o hmotnostech ručně manipulovaných břemen. V případě jednoznačně nerizikové práce z hlediska celkové fyzické zátěže doporučíme zařazení do kategorie 2. V případě nejednoznačného výsledku odborného hodnocení/případně jednoznačně rizikové práce stanovíme nutnost provedení autorizovaného měření celkové fyzické zátěže.
Odborné hodnocení pracovních poloh provádíme biomechanickou analýzou. Výstupem odborného hodnocení pracovních poloh je stanovení orientační doby, které pracovník stráví při práci v nepřijatelných a podmíněně přijatelných pracovních polohách. V případě jednoznačně nerizikové práce z hlediska pracovních poloh doporučíme zařazení do kategorie 2. V případě nejednoznačného výsledku odborného hodnocení/jednoznačně rizikové práce stanovíme nutnost provedení autorizovaného vyšetření pracovních poloh.
Proč stanovujeme takový postup u všech faktorů? Proto, abychom dodrželi povinnost vyplývající ze zákona č. 258/2000 Sb. v platném znění (konkrétně § 38).

Proč objednat odborné hodnocení právě u nás?

1) Kvalita

Jsme držitelé osvědčení o autorizaci pro oblast fyziologie práce.
Odborná hodnocení u nás provádí pouze pracovníci, kteří disponují odpovídajícím vzděláním a dlouholetými zkušenostmi v této oblasti.

2) Dostupnost a rychlost

Na termín odborného hodnocení u nás nemusíte čekat dlouho. V případě, že objednáte odborné hodnocení u nás, nejpozději následující den vás kontaktuje některý z našich pracovníků, který s vámi domluví termíny (s co nejkratší čekací dobou).
Na výsledky měření rovněž nemusíte dlouho čekat. Výsledky odborného hodnocení máme hotové za velmi krátkou dobu (většinou do týdne, v případě většího rozsahu zakázky do 14 dní).

3) Cena

Nemáme pevně stanovený ceník. Odborná hodnocení provádíme za velmi atraktivní ceny.

Navíc dokážeme poradit a doporučit vám postup, který pro vám má smysl. Například tam, kde by stačilo pro zařazení do kategorie provést odborné hodnocení, provedeme odborné hodnocení a tam, kde je naopak nutné provést měření, provedeme měření. Tímto přístupem vám ušetříte čas i peníze.

4) Přístup

Protokol z odborného hodnocení je velmi přehledný. Naleznete v něm velmi jednoduše to, co potřebujete včetně zařazení práce do kategorie 2 (u nerizikových prací). U rizikových pracích provedeme dodatečné autorizované měření daného faktoru. V takovém případě Vám cenu odborného hodnocení daného faktor odečteme od ceny autorizovaného měření daného faktoru. Odborné hodnocení máte tedy ZADARMO!

V případě, že vám něco není jasné a nemůžeme tento problém vyřešit po telefonu, nabízíme k odbornému hodnocení i tzv. vysvětlující workshop. Přijedeme přímo k vám, kde zkonzultujeme a vysvětlíme vše, co budete potřebovat.

Nezáleží nám na tom, odkud jste a jakému odvětví se věnujete. Odborné hodnocení fyzické zátěže či pracovních poloh poskytujeme pro širokou škálu klientů různých odvětví, a to v rámci celé České republiky.

Naším cílem je spokojenost našich zákazníků.